Fiat-Chrysler ABD ve Kanada’da 965 bin aracı geri çağırıyor

0
279

Fiat Chrysler, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da 965 bin civarında benzinli otomobili geri çağıracağını duyurdu.

Euronews, şirketten yapılan açıklamada söz konusu araçların emisyon standartlarına uymadığı ve yetkili servislerde katalitik konvertörlerin ücretsiz olarak değiştirileceği bilgisinin verildiğini duyurdu.

Geri çağırma kararı Çevre Koruma Ajansı (EPA) ve otomotiv devinin kendi testleri sonrasında alındı. EPA, Fiat Chrysler’ın ürettiği diğer modellerde incelemelerin süreceğini ve geri çağırmaların artabileceğini açıkladı.

Halihazırdaki geri çağırma 2011 ve 2016 yılları arasında üretilen Dodge Journey, 2011-2014 Chrysler 200 ve Dodge Avenger, 2011-2012 Dodge Caliber, 2011-2016 Jeep Compass/Patriot model araçları kapsıyor.

Fiat Chrysler herhangi bir güvenlik açığı ya da para cezası gerektirecek bir durum olmadığını da açıkladı. Şirket testler sonucunda katalitik konvertörlerin performanslarında kayıplar olduğunun tespit edildiğini belirtirken geri çağırmanın tahmini maliyeti hakkında bilgilendirme yapmadı.

EPA şirketin geri çağırmaları gönüllü olarak kabul etmesini memnuniyetle karşıladığını ve çok sayıda aracı ilgilendirdiği için değişimlerin aşamalı bir şekilde yapılacağını açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here