Güvenli Liman Toronto’da Gayrımenkul

0
654

Güvenli Liman Toronto’da Gayrimenkul

Hepimiz çalışarak sadece geçimimizi sağlayabileceğimizi bilir ve farklı yatırım araçları ile de elimizdeki parayı artırma yolları ararız.
Farklı dönem, mecra ve mevkilerde bu seçenek farklılık gösterir. Çünkü yatırım aracının olumlu ve olumsuz etmenlere cevabı, o yatırım aracının sürdürülebilirliği ve kar marjiyla  belirlenebilir.
Sürecin değiştiğinden ne kadar dem vurursak vuralım, insani bazı ihtiyaç ve davranışlarımız hep aynıdır.

Arz ve talep fiyatı belirler

Kriz süreçleri kısa, refah sureci ise akılcı yöntemlerle daha uzun zamanlıdır. Atacağınız doğru adımla her kriz refahla taçlanmaya mahkumdu.

Ne kadar robotlaşmakta, dijitalleşmekte çapımızı sınırlamaya uğraşsakta, insani dokunuş her zaman en etkin iletişim aracıdır. Tabii ki, teknolojiyi anında yakalayıp adapte olacağız ama insani dokunuluşlarımızı hep canlı tutacağız.

Bu Bağlamda Güvenilir Liman Gayrimenkul;

1- KANADA, bu küresel çalkantının içinde gelişmekte olan ülkelerdeki gelir düzeyi yüksek birey ve tüzel kişilerin tazelenmiş odak noktası olamaya devam edecektir. Hem basarılı ülkeyi pazarlama politikalarından dolayı, hem de tapu, kişisel haklar, kurumsal güvence gibi temel ilkelerden hiçbir zaman Taviz verilmediği için.

2- Metropolitan Toronto bölgesi son yıllarda küresel şirketleri bünyesine alması, Kanada’ya gelen yıllık 340 bin göçmenin yüzde 60’ınının çekim merkezi olmasından dolayı hem istihdam sorunu yaşamıyor hem de arz – talep dengesindeki talep ibresini sürekli arzın önünde tutuyor. Son yıllardaki yabancı öğrenci kapasitesini de ikiye katlayarak yıllık 800 bin kişiye çıkarması büyük bir para akışı potansiyel  eğitimli yeni göçmenlerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

3- Yapılan gayrimenkul yatırımın satışta en geniş kesimlere hitap etmesi, kırılgan bir süreçte geçildiğinde alıcı bulabilen portföyler oluşturacaktır. O yüzden, Toronto gibi bir markette 400 bin dolar ile 900 bin dolar arası bir konut satışı en geniş kesimlere hitap edecektir.

4- Vergi sistem denetiminin çok sağlam olduğu Kanada’da, doğru emlakçı ile çalışıp doğru yatırım yapmak ne kadar önemliyse de, emlakçının diğer faktörleri de çok iyi bilmesi hayati bir önem taşır. Mesela, yatırım yaptığınız gayrimenkulün ikamet ettiğiniz ev olması sizi birçok vergiden muaf hale getirir. Daha ayrıntılı bilgiye şu linkten ulaşabilirsiniz: “www.tomarhomes.com” 

Kırılgan, kazanma ve kaybetme riski yüksek yatırımları da şöyle sıralayabiliriz:
Herkesin doğruları farklıdır ve herkes dünyaya aynı gözle bakmaz. Bu yüzden, bazı bireyler yüksek riskli yatırımları tercih ederler. Bunlar;
1- Ticari gayrimenkul yatırımlarının çok fazla değişkeni olduğuna dikkat etmek lazım. Büyük kazançlar olabilir, bu yüzden iyli irdelemek lazım.
2- Toplu konut projeleri daha fazla sermaye gerektiren kazançlı yatırımlardır ve diğer tarafta proje surecinde yasanabilecek ulusal veya küresel krizler yatırımı riskli hale getirebilir.
3- Lüks Villa, bizim Toronto’da sıklıkla başvurduğumuz yatırım yöntemlerindendir. Bu yatırımlar 2-3 milyon dolarlık olduğu için istenen alıcı bulunamadığı zaman stresli günler yasatabilir.
4- Altın ve önümüzdeki süreçte borsada e-ticaret gibi yatırımlar uzmanlarına danışılması gereken mevzulardır.

Yatırımcılara önerim ççalışacakları emlak danışmanlarını dikkatli seçmeleri. Çünkü iyi bir emlak danışmanı her zaman altını çizdiğim gibi kendine almayacağı evi müşterisine önermeyendir. Ben bunun ödülünü çok gördüm. O yüzden emlak sektörünhe yeni giren arkadaşlara da her zaman bu ilke ile hareket etmeleridir. Dersimizi her zaman iyi çalışıp müşterilerimizi sanki kendimizeymiş gibi en güvenli yatırımlara yönlendirmeliyiz.

Ben yeni oturum alanları özellikle projeden başlayan dairelere, kredi puanları olgunlaşmış ve peşinat ödeyebilecek durumda olanları da Toronto’nun gelişmekte olduğunu bildiğim bölgelerinde bir milyon dolar altındaki portföye yönlendiriyorum. Bu konuda her arayanla portfölümü ve 25 yıldan fazladır bulunduğum bu kentteki deneyimimi aktarmaktan asla kaçınmıyorum.
Bu konuda her türlü sorunuz için öizi 4163564646’dan arayabilirsiniz.
#seyfitomar
7 Temmuz 2020.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here