Kanada sınırlarını yabancılara kapattı

0
203

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kovid-19 ile mücadele konusunda her türlü önlemi alacaklarını belirterek, Kanada vatandaşları ve daimi oturumu bulunmayan kişilere sınırın kapatılacağını duyurdu.

Trudeau bugün Ottowa’daki rezidansında düzenlediği basın toplantısında, Kanada’nın Kovid 19 ile mücadelede “agresif önlemler almaya hazırlandığını” belirterek, Kanada vatandaşı veya daimi oturumu olmayan kişilere Kanada sınırlarının kapatılacağını açıkladı.

Önlemlerin çok geniş kapsamlı olduğunu bildiğini ifade eden Trudeau, “Şu an istisnai önlemlerin alınmasını gerektiren istisnai bir dönemden geçiyoruz” ifadesini kullandı.

Sınırların kapatılmasıyla ilgili uygulamanın Çarşamba günü yürürlüğe gireceğini vurgulayan Trudeau, havayolu çalışanları, yabancı diplomatlar, Kanada vatandaşlarının yakın aile üyeleri ve ABD vatandaşların bu kısıtlanmadan etkilenmeyeceğini söyledi.

Trudeau, havayolu şirketlerinin Kovid 19 emaresi gösterdiğine inandığı kişileri uçağa almama hakkına sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Uluslararası uçuşların tamamının Montreal, Toronto, Calgary ve Vancouver havalimanlarına aktarıldığını bildiren Trudeau, bu önlemin, gelenlerin virüs taramalarının sağlıklı şekilde yapılmasına imkan sağlamak için alındığını vurguladı.

Kovid 19 virüsü taşıyanların sayısnın 376’ya yükseldiği Kanada’da, bugüne kadar virüs yüzünden ölenlerin sayısı 4’e yükseldi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here