Kanada Tarihindeki en Kanlı Saldırı: 18 Ölü

0
1852

 

Kanada’nın Nova Scotia bölgesinde Cumartesi akşamı meydana gelen kanlı saldırıda ölü sayısının 18’e yükseldiği belirtilirken, saldırganın da ölü olarak ele geçirildiği bildirildi.

Ölü sayısının artabileceği  endişesini dile getiren polis, olay yerinden 90 kilometre uzaklıktaki bir benzinlikte kıstırılan saldırganın da ölü ele  geçirilmesiyle ölü sayının 19’a yükseldiğini kaydetti.

Saldırganın kurbanları arasında evli ve 2 çocuk sahibi polis memuru Heidi Stevenson da bulunurken, yaralı bir polis memurunun da hastanedeki tedavisi devam ediyor.

Kanada’nın Montreal kentinde 1989 yılında meydana gelen benzer olayda 14 kişi hayatını kaybetmişti.

Polis, saldırganın gece kasaba içinde değişik yerlere gittiğini ve bu yüzden de ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini açıkladı.

Saldırganın kimliği dün sabah 9 sularında belirlenmiş, polis 51 yaşındaki Gabriel Wortman’ın silahlı olduğu ve görenlerin yaklaşmaması uyarısında bulunmuştu.

Saldırganın polis kıoyafeti giydiği ve aracının da polis aracına benzediğine dikkat çekilirken, bu durumun saldırının önceden plenlendiği anlamına gelebileceğine dikkat çekildi.

Wortman’ın kurbanlarının kasabanın değişik bölgelerinde olduğu dikkat çekerken, polis bölgedeki incelemesine devam ediyor.

Polis Cumartesi akşamı sabaha kadar kovaladığı caniyi dün sabah olayın meydana geldiği Portapique kasabasının 90 kilometre ötesindeki bir benzinlikte kıstırdı.

Kıstırıldığı benzin istasyonunda ölü olarak ele geçilen cçaninin güvenlik güçleri tarafından öldürülüp öldürülmediği konsuunda şu ana kadar net bir bilgi verilmedi.

Olay yerindeki görgü tanıkları bir el silah sesi duyduklarını ve ardından da saldırganı yerde gördüklerini kaydettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here