Kanada’da Covid-19’dan dolayı hayatını kaybedelerin sayısı 208’e yükseldi!

0
258

Kanada Federal Sağlık Bakanlığı, COVID-19 virüsü yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısının 20’e yükseldiğini belirterek, vaka sayısının da şu ana kadar 12 bin 375 olduğunu duyurdu.

Açıklamada, Ontorio eyaletinde virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının da 97’ye yükseldiği belirtilirken, alınan önlemlerin etkisini gösterdiği, virüsün tamamen kontrol altına alınmasının ise 2 yılı bulabileceğine dikkat çekildi.

Toronto Belediye Başkanı John Tury hafta başında düzenlediği basın toplantısında, yapılan uyarılara rağmen parklarda toplu halde gezenlerin 750 dolar ve 5 bin dolar arasında para cezasına çarptırılabileceği uyarısında bulunmuştu.

Tory hafta sonunda insanların kapalı olan park çitlerini aşarak burada 2 metre sosyal uzaklık kuralına uymamalarına sert şekilde tepki göstererek, şu ifadeleri kullanmıştı:

“İnsanların parkları sevdiğini biliyoruz. aüncak geçen hafta aldığımız parkların yasaklanması kararı ihlal edilebilecek bir karar değil. İnsanların istemeden aldığımız bu karara saygı göstermelerini, kendilerinin, sevdiklerinin ve komşularının sağlığını sağlığını tehlikeye atmamalarını bekliyoruz.  İnsanları eğitmeye ve teşvik etmeye çalışırken, tüm bunlara ısrarla uymayan ve umursamayan insanlara 760 ve 5 bin dolar arasında değişen cezaları kesmekten sakınmayacağız.”

Tory dün de yaptığı açıklamada, aynı evde yaşamayan 2 veya daha fazla kişinin 2 metre kuralına uymadan dışerğde gezlemeleri halinde kesinlyikle para cezasına çarrptırılacağını yinelemişti.

Ontorio hükümeti 5’ten fazla kişinin bir araya gelmesini yasaklamıştı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here