Toronto Belediye Meclis üyesi ve CBC muhabirinin evi kurşunlandı

0
287

Toronto Belediye Meclis üyesi John Filion, kimliği belirsiz kişilerin bu sabah evinin önünde park eden otomobiline bir kaç el ateş ettiğini ve kurşunlardan birinin de evine isabet ettiğini söyledi.

Filion, saldırının işiyle ilgili kendisine gözdağı vermek isteyen kişiler tarafından yapıldığına inandığını söyledi.

Filion dün gece yarısından sonra 1:40 sularında meydana gelen saldırı sırasında evde birlikte yaşadığı CBC radyonun ödüllü programcılarından Anna Maria Tremonti’ni de evde bulunduğunu ifade ederek, şansa eseri kimsenin yaralanmadığını söyledi.

Polis olayla ilgili ayrıntılı soruşturmayı sürdürürken, saldırının Filion Belediye Meclisindeki çalmışmalarıyla ilgili olabileceği olasılığı üzerinde duruyor.

Filion, 3 hafta önce de yine silahlı birinin zorla eviune girmeye çalıştığını hatırlatarak, “Saldırının bana yönelik olduğunu ve Belediye Meclisi’ndeki çalışmamla ilgili olduğunu düşünüyorum” dedi.

CBC, Tremonti’nin saldırının kendisine yönelik olduğunu düşünmediğini söylediğini açıkladı.

Toronto Belediye Başkanı John Tory de yayımladığı yazılı açıklamasında, 3 hafta önce ve dün gece yarısı meydana gelen olayın kendisini dehşete düşürdüğünü belirterek, “Kendisiyle bu sabah9 görüştüm ve endişelerimi ilettim. Polisimizin de bu konuyu kapsamlı bir şekilde soruşturararak en kısa sürede açıklığa kavuşturacağına olan güvenim tam” dedi.

Filion Toronto’nun son dönemde hızlı bir şekilde gelişen önemli bir rant alanı olan Ward bölgesinden Belediye Mecis üyesi seçilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here