TORONTO’DA 50 HIZ KAMERASI FAALİYETTE!!

0
631

Toıronto’da yaşıyorsanız ve hız limitininin 40 olduğu yolda 60 ile gittiniz ve gideceğiniz yere varana dek polis tarafından durdurulmadığırız için yırtıtğınızı sanıyorsanız yanılabilirsiniz. Çünkü Toron’da artık bilinmeyen 50 noktaya yerleştirilen hız kameraları cezanızı arkanızdan evinize gönderecek. Hele bir cezaların katlanarak arttığını göz önünde bulundurduğunuzda siz siz olun hız sınırını aşmayın ve urallara mutlaka uyun.

Toronto Belediye Başkanı John Tory bugün yaptığı açıklamada, özellikle okulların ve ve yaya trafiğinin yoğun olduğu alanlara yerleştirilen kameraların hız limitini aşan araclarını tespit edeceğini ve cezaların miktarının hız limitine göre değişeceğini belirtti.

Tory, hız kameralarından kaçınmanın tek yolununun hız limitini aşmamak olduğunun altını çizerek, kameraların ihlalde bulunan araçları plakalarından tespit ederek cezaların adrese postalanacağını söyledi.

Buna göre, hız limitini 1-19 km aşanlar  km başı 5 dolar, 20-29 km aşanlar km başı 7.5 dolar, 30-49 km oranında aşanlar ise aştıkları km başına 12 dolar ceza ödeyecek. Örneğin, Hız limitinin 40 olduğu yerde 89 ile seyrediyorsanız,  49 X 12 = toplam 588 dolar  ve buna ilave olarak da, mahkeme masrafı ve mağdur ödeneceği adı altında 130 dolar da idari ceza ödemek zorunda kalacaksınız.

Kameradan kesilecek cezalardanpuan  düşülmeyecği ancak bu cezaların sigorta primlerinin artmasın yol açacağına dikkat çekildi.

Hız limitinden 50 km ve üzeri oranda hız yaparken tespit edilen araçların sahipleri de huzuru bozmaktan hakim karşısına çıkacak.

Tory, bölgeden geleceke bilgilere, trafik ve ceza işlemlerine göre kameraların yaz sonunda başka yerlere takılacağını belirterek, “Ekim ayında kameraların yerlyerini değiştireceğiz” dedi.

Yaklaşık 362 kg ağırlığında olan Tonoronto’nun Parkdale bölgesindeki kameralardan biri  geçen Haziran ayında çalınmıştı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here