Trump CNN’e Güvenmiyor!

0
184
?????????????????????????????????????????????????????????

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un sağlık durumunun kritik olduğunu dünyaya duyuran CNN’e güvenmediğini söyledi ve Jong-un’a “şans” diledi.

Trump, Beyaz Saray’daki basın toplantısında bir gazetecinin Kuzey Kore liderinin sağlık durumuyla ilgili sorusuna, “Kendisiyle iyi ilişkilerimiz var. İyi olduğunu umuyor ve kendisine iyi şanslar diliyorum” karşılığını verdi.

Kim’in sağlık durumuyla ilgili haberlerin doğruluğunu henüz tam olarak bilmediklerini ifade eden Trump, “Sağlık durumuyla ilgili ciddi haberler var ve henüz kimse teyit etmedi. Doğrusunu söylemek gerekir se CNN’deki bir habere de çok fazla güvenmiyorum” dedi.

CNN, herhangi bir kaynağa dayandırmadığı haberde, Kim’in geçirdiği kalp ameliyatından sonra sağlık durumunun ağırlaştığını iddia etmişti.

Güney Koreli kaynaklar da, herhangi bir sıkıntı görmediklerini ve Kim’in son günlerde halkın karşısına çıktığını söyledi.

Çin Komünist Partisi Uluslararası İlişkiler Bölümü de açıklamasında, CNN’in iddialarını yalanlayarak, Kim’in rahatsız olmadığını açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here