Türbülans Geçici

0
590

TÜRBÜLANS  GEÇİCİDİR

Son yıllarda  sıklıkla uçak  yolculuğu  yapmaktayız.
Bir çok defa uçak türbülansa girmistir. Türbülans anında  dünyanın  sonu gelmiş  gibi panikleyenler olduğu gibi, sükûnet ve olgunlukla geçmesini  bekleyenler de oluyor. Çünkü herkes biliyor ki, birazdan geçecek ve normal yolculuk devam edecek.
Zaten türbülans toplam yolculuğun  çok  çok  küçük bir kesitidir. Tekerlekler yerle temas eder, alkışlar  yükselir, sevenlere veya  tatil noktalarına ulaşılır.
Başlıkta  da anlaşıldığı gibi COVID-19 geçicidir.

Vücut hasta ve stresliyken anormal tavırlar  takınır. O yüzden, hasta olmadan önce  vücut  bu duruma hazırlanmalıdır. Mide meyve, sebze, vitamin, protein ve bol sıvıyla beslenirken, aynı şekilde beyine giden otobanları oluşturan ağız, göz ve kulaklardan da değerli  besinler gönderilmelidir.

Ağızdan bol oksijen alınmalı, Kulaklar TV haberlerine kapatılmalıdır. Onun yerine güvenilir kaynaklardan elde edilecek günlük 5 dakikalık haber yeterlidir. Muzik, aile sohbetleri, nükte gibi değerli  sesleri duymak daha anlamlı ve hatta farzdır. Gözler içinde  korku, dehşet  görüntüleri  yerine tabiat, sanat, komedi türü  görsellere yönlendirilmelidir. Akıl ve mide doğru  beslenirse, baş etmeyecegi virüs  yoktur.

Ne kafaya takılırsa , o akılda  abartılıp  gözde  büyütülür. Eger problemlere yoğunlaşılırsa, problemler gözde  büyür. Iyi şeyler  takip edilirse, bu iyi şeyler  tüm çevrenize hemen yayılır.
Zor bir süreçten  geçildiği  herkesin jabul ettiği  bir gerçekliktir.

AMA BU SÜREÇ GEÇİCİ!

Bu “türbülanstan” dolayi 5 yıldaki  teknolojik gelişmeler  5 aya sığdırılıyor. 5 yılda ailemize lütfetmediğimiz zamanı 5 haftada ayırdık.Güzel aile hatıraları albümlerde yerini almaya başladı bile.

Çevremdeki insanların  ekonomik ve psikolojik olarak sıkıntılı  günler  geçirdiğini  görüyor, yapabildigim kadarıyla  yardımcı  olmaya çalışıyorum.

Mesleğimi  yapamıyorum  diye bir köşede  gizlenmiyorum. Telefon ve internet aracılığıyla bilgi yardımında bulunarak ve koordinasyonlar yaparak görünür  olmaya çalışıyorum. Hergün  burdayım  ve elimden geleni yapacağım.

Tek önceliğim insanların sağlıģıdır. Ekonomik dogruları da paylaşıyorum.

Hayat muhteşem  bir yolculuk ise, Covid-19 geçici  bir türbülanstır.

Düzenimizi , mutlulugumuzu bozamaz.
Daha güçlü  ve daha gelişmiş  olarak çıkacağız.

#evdekal #seyfitomar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here